Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Miraclean Technology Ms. Miraclean Technology
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

Miraclean Technology Co., Ltd.

CONTACT US

Trade begins with communication.

Топла производи
Product Center
 • ИПА претходно заситени неткаени SBPP марамчиња
  ИПА претходно заситени неткаени SBPP марамчиња
 • Индустриски отстранување на прашина и бришач на отстранување на маслото
  Индустриски отстранување на прашина и бришач на отстранување на маслото
 • Екстремно апсорбитни неткаени M1 & M3 марамчиња
  Екстремно апсорбитни неткаени M1 & M3 марамчиња
 • 68gsm бели неткаени целулозни полиестерски марамчиња
  68gsm бели неткаени целулозни полиестерски марамчиња
 • Цврсти неткаени марамчиња без прашина M3
  Цврсти неткаени марамчиња без прашина M3
 • 68gsm сини неткаени целулозни полиестерски марамчиња
  68gsm сини неткаени целулозни полиестерски марамчиња
 • Зелени споени со целулозна полиестер ролни
  Зелени споени со целулозна полиестер ролни
 • 34cm x 38cm Bule Неткаен тек бришач на ролна CP
  34cm x 38cm Bule Неткаен тек бришач на ролна CP
 • Бришач на бела неткаен тек на ЦП 25cm x 38cm
  Бришач на бела неткаен тек на ЦП 25cm x 38cm
 • Избришете ја бришачот на неткаен тек на Рол 25 см x 38 см
  Избришете ја бришачот на неткаен тек на Рол 25 см x 38 см

ABOUT US

Основана во 2003 година, Технологија е производител специјализиран за производство на производи за чистење на Cleanroom и печатачи. Со цел да се исполнат, па дури и да се надминат стандардите на индустријата, фабриката е целосно опремена со систем за вода ДИ, опрема за стерилизација и работилници за прочистување. Ние ја користиме последната опрема за тестирање FTIR, IC и LPC, управувана од искусни инженери за квалитет. Сите критични аспекти на контролата на контаминацијата се тестираат за NVR, ION контаминација, апсорпција, број на честички и екстрактибилни елементи. Ние произведовме брисеви за чиста соба користени за електроника, индустрија и оптика, комплети за чистење што се користат за печатачи на картички и термички печатачи и картички за чистење што се користат за финансиски уреди од самото основање. чекори од индустријата до медицинскиот во Кина. Како професионална и реномирана корпорација, имаме одличен тим за управување со изобилство искуство и меѓународни визии. Компанијата има положено систем за квалитет ISO 9001, ISO 14001 и ISO 13485, а производите се сертифицирани од CE & FDA. Со нашата сила во R&D, ние сме во позиција да обезбедиме најконкурентни производи за нашите клиенти. Ние произведуваме производи со приватна етикета за многу клиенти, без разлика каде сте, услугата на Miraclean е секогаш достапна.
 • 24
  24 H Online Service No Time Difference.
 • 2009
  It is a Chinese brand established in 2009.
 • 50
  Our Factory Have More Than 50 Employees.
 • 1000
  More Than 1000 Square Meters Technical R&D Building.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање